top of page
סתיו קאבר.PNG

חברת 
גאה להציג :


הליין החדש של
הכוכבת הכי צבעונית

SL-031821-41530-04_edited.jpg
ARROW
סתיו בכל הצבעים בשילוב אומגה

הערכה מכילה:

חברת אומגה פיתחה עבור סתיו ורולי פאזל עבה במיוחד ואיכותי

למה דווקא פאזל?

בין היתרונות של הכנת פאזלים בילדות המוקדמת:

Image by Jelleke Vanooteghem

מוטוריקה עדינה

פאזלים הם כלי מצוין לפיתוח מוטוריקה עדינה . כשהילדים משחקים בחתיכות הקטנות של הפאזל, הם מחזקים את שרירי האצבעות שלהם. הם צריכים להרים אותם, לסובב אותם ולאחוז בהם בזהירות כדי לחבר אותם יחד, מה שדורש שליטה טובה. ילדים צעירים צריכים להתאמן עם חלקי פאזל גדולים יותר לפני שהם יכולים ללמוד להתמודד עם חלקים קטנים.

Image by Crissy Jarvis

מתמטיקה מוקדמת

במהלך משחק פאזל, הילדים לומדים לראות תבנית וצורות, בחלקים וגם בתמונה השלמה. זהו היבט חשוב בגיאומטריה, וניתן למצוא תבניות כמעט בכל המושגים המתמטיים זיהוי צורות.

Daycare Center

התפתחות קוגניטיבית

לבניית פאזלים בילדות המוקדמת יש יתרונות קוגניטיביים מסביב. מחקרים מראים גם שסוגי פאזל שילד יכול לעשות מראה למעשה את רמת ההתפתחות הקוגניטיבית שלו . בעוד ילד בן שלוש בונה בעיקר פאזל באמצעות ניסוי וטעיה, ילד בן ארבע מתאים את החלקים על סמך המידע בתמונה. ילדים צריכים להגיע לרמת התפתחות מסוימת כדי לבנות חידות בהצלחה. אתה יכול לראות את ההתקדמות אצל הילדים שלך כשהם מתחילים להבין איך החלקים משתלבים זה בזה, ושהם לא אקראיים. הם עשויים גם להתחיל לעקוב אחר התהליך שלהם - כגון בניית הגבול תחילה או להתחיל עם חלקים שנראים דומים.

Image by Debby Hudson

מוטוריקה גסה

כמו פאזל רצפה בעל חתיכות גדולות, יכולות גם לפתח מיומנות מוטוריקה גסה . מכיוון שילדים צריכים להזיז את גופם תוך כדי בנייתו, הם מחזקים את השרירים הגדולים יותר. תנועת המתיחה על פני הגוף כדי להרים חלק משמאל או ימין של ילד, או הנחתו במקומו על ידי הישענות על מרכז הגוף, נהדרת ללימוד זה.

Nursery Play

טווח קשב

האם אי פעם שמתם לב שכאשר ילד מחבר פאזל הוא יושב בשקט כמה דקות יותר מהרגיל ונראה שהוא אבוד במה שהוא עושה? פעילות זו היא פעילות מצוינת לגרום לילד למקד את כל תשומת הלב שלו, מבלי להסיח את דעתו, והיא יכולה לאט לאט לאמן את הילד להתרכז לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר. עם פעילויות רבות אחרות, ילד יכול להתחיל ולהפסיק ברגע שירצה. פאזל, לעומת זאת, לא הושלם עד שכל חלק נבנה. זה יוצר מוטיבציה לילד להמשיך עד שזה יושלם, יחד עם תחושת הישג.

Kids for Peace_edited.jpg

ביטחון עצמי

היכולת להשלים פאזל היא מחזק ביטחון עצום לילד, במיוחד מכיוון שהם עשו הכל בעצמם. זה נותן לילד תחושת מסוגלות והישג. מסיבה זו בדיוק, חשוב להציע לילדים חידות המתאימות לגיל. הפאזל צריך להיות אתגר, אבל אפשרי להשלים באופן עצמאי. ילד שנאבק ונאבק בפאזל יתאכזב ובסופו של דבר יוותר. הם גם יהיו פחות סיכויים להגיע לחידה בפעם הבאה.

Image by Senjuti Kundu

תפיסה חזותית

כאשר ילדים בונים פאזלים, העיניים שלהם רואות את הצורות. התמונות והצורות על החלקים והמידע הזה נשלח למוח כדי לפרשו. זה נקרא תפיסה חזותית . ללא מיומנות זו, לא היית יודע או מבין מדוע שני חלקים צריכים להתחבר יחד, או כיצד הם מהווים חלק מהתמונה הגדולה יותר. תפיסה חזותית חשובה ללימוד קריאה וכתיבה, מה שהופך את בניית פאזלים לפעילות אוריינות מוקדמת וטרום כתיבה מצוינת . פאזלים בונים מספר היבטים של תפיסה חזותית כגון: •זיכרון חזותי - היכולת לזכור את מה שנראה. •אפליה חזותית - ראיית דמיון והבדלים בדברים. •הבנה חזותית - הגיוני מה שאתה רואה. •תפיסת צורות - זיהוי צורות נפוצות. •ניתוח וסינתזה ויזואלית - ראיית דפוסים וחיבורם. •סגירה חזותית - היכולת לזהות מהו חפץ על ידי ראיית חלק ממנו (למשל חתיכת עין על חלק פאזל).

Image by Gabriel Baranski

פתרון בעיות

תסתכל מקרוב על ילדים בונים פאזלים ותראה את העשן יוצא מהאוזניים שלהם. פזאלים גורמות להם לחשוב טוב. פאזל הוא בדיוק זה - פאזל. צריך להבין את זה - בצורה הגיונית, באמצעות ניסוי וטעייה, או על ידי התאמת צבע , צורה, דפוס וכו'. צריך לקרות במהלך המשחק, על ידי מתן הזדמנויות רבות לתרגל את המיומנות לימוד ילדים על פתרון בעיות הזו.

Image by Anthony Wade

התמדה

ילד שמסור להשלמת הפאזל שלו וממשיך לסיים אותו, למרות שזה דורש ריכוז יותר זמן ממה שהם יכולים בדרך כלל, הוא ילד שמפתח התמדה. זוהי מיומנות שימושית בכל היבט של בית הספר והחיים שאחרי בית הספר. ילדים צריכים גם לעבור את התסכול של אי התאמת החלקים הנכונים וביצוע מספר טעויות, כדי לבנות קצת חוצץ ונחישות.

Child Doing Art Activity

תיאום עין-יד

הוא היכולת של הידיים והעיניים לעבוד יחד כדי לתפקד תיאום עין יד ולבצע משימות, כמו תפיסת כדור או קשירת שרוך. בניית פאזלים מגיל צעיר היא דרך פשוטה לבנות קואורדינציה עין-יד ולפתח אינטגרציה חזותית- מטורית של הילד, גם מיומנות חשובה ללימוד כתיבה.

Image by Ryan Fields

משחקים עצמאית

משחק עם פאזלים הוא דרך מצוינת לעודד משחק עצמאי. זו פעילות שלא מצריכה התערבות של מבוגרים, וניתן לעשות אותה בשמחה ללא עמיתים. זה יכול לעזור לילדים ללמוד לבדר את עצמם, במיוחד כשהם צעירים ומחפשים כל הזמן תשומת לב מבוגרת. על ידי משחק עבור כיסי זמן בעצמם, הם לומדים למצוא דרכים לשחק ולעורר את עצמם, וגם לומדים את השמחה של זמן פרטי ושקט.

Puzzle fun

ריפוי ועיסוק

אחרון חביב, בניית פאזלים היא פעילות כל כך מהנה ומרגיעה. שאפילו מבוגרים רבים נהנים לעשות אותם. זה משחרר מתח, מעודד תשומת לב ומהווה דרך טובה להרגיע ילד מודאג. זוהי גם פעילות נהדרת לעשות כאשר אתה רוצה להירגע מסשן משחק פעיל. אלו הם רק חלק מהיתרונות הרבים של פאזלים לפעוטות וילדים בגיל הגן/גן.

SL-031821-41530-04.jpg
007 arrows size_edited_edited_edited.png
007 arrows size_edited_edited_edited.png
bottom of page